SEKCIJE

Prava deteta

Igre za decu

Obaveštenja

U okviru škole “Bratstvo” rade sekcije iz različitih predmeta: slovački i srpski jezik, nemački jezik, matematika, geografija, istorija, biologija, fizika, likovna kultura, literarna, recitatorska, saobraćajna, dramska...

Učenici postižu naročite rezultate u oblasti sporta, naročito gimnastike i fudbala. Likovni radovi naših đaka često su nagrađivani. Krajem svake školske godine, na završnoj priredbi dodeljuju se posebne nagrade i diplome učenicima koji su postigli odličan uspeh ili dobre rezultate na različitim takmičenjima. Nagrade koje dobijaju su knjige, koje se odnose na oblasti za koje su učenici naročito zainteresovani. Učenici slovačkih odeljenja naročitu pažnju posvećuju negovanju svoje tradicije i kulture. Mnogi od njih su aktivni članovi folklora i učestvuju na raznim takmičenjima poput festivala “Zlata brana” u Kisaču. Što se tiče međunarodne saradnje, ona se ostvaruje uglavnom sa Republikom Slovačkom, gde se konkuriše na različitim literarnim konkursima.

NAZIV SEKCIJE NASTAVNIK KOJI VODI SEKCIJU